Ilustracje prasowe

Ilustracje prasowe to moja specjalność!

Mój zapał dziennikarski na pewno przyczynił się do tego, jak chętnie zabieram się za ilustracje prasowe, nic dziwnego – w końcu sprawiają mi naprawdę dużo radości. Dla gazet rysuję już od lat, tworzę oddzielne, samodzielne ilustracje, ale też krótkie komiksy z komentarzem do rzeczywistości. Współpracuję między innymi z takimi magazynami jak „Bravo Sport”, tworząc ilustracje prasowe przedstawiające piłkarzy i innych sportowców. To mój sposób na przedstawienie tego, co dzieje się w sferze piłkarskiej, sportowej. Lubię świeże podejście do każdego tematu dlatego wiem, w jaki sposób przygotować dobre ilustracje prasowe!

Skontaktuj się ze mną. Zamów karykaturę

+48 519 112 636 biuro@pracowniakarykatury.pl Napisz do mnie

Czym są ilustracje prasowe?

Określenie, czym dokładnie są ilustracje prasowe w kilku słowach, nie jest aż tak oczywistą sprawą, w końcu odłamów jest dużo, a i stylistyka w każdym magazynie się od siebie różni. Dajmy za przykład taką gazetę dotyczącą mody – wiadomo, że w tym przypadku lepiej sprawdzą się delikatne, lekkie rysunki skupiające się głównie na danych stylizacjach niż na faktycznej treści. W takim przypadku potrzebna jest przede wszystkim dobra ręka i trochę wprawy. Zupełnie inaczej przedstawiają się magazyny polityczne – właśnie tutaj zazwyczaj można pozwolić sobie na karykaturę i swoisty żart, jakieś odwołanie do otaczającej nas rzeczywistości. I właśnie to lubię najbardziej – podkreślenie dobrych i złych cech postaci rysowanej, jej historii czy afery, z jaką jest związana. Mam tutaj naprawdę spore pole do popisu!

Cieszę się, że mogę pracować, tworząc ilustracje prasowe, to w pewien sposób spełnia moje ambicje dziennikarza. W końcu do każdej pracy mogę wpleść jakiś swoisty komentarz i myślę, że to właśnie dzięki temu udaje mi się tworzyć niekiedy tak dobre rzeczy. Podstawą w sztuce jest szczerość, a gdzie indziej wyrażać ją, jak nie w prasie?

ilustracje prasowe
ilustracje prasowe

Wyślij wiadomość