Rysunek prasowy

Rysunek prasowy – czym tak naprawdę jest?

Moim zdaniem rysunek prasowy, karykatura i satyra to trzy nieodłączne elementy, chodzi o to, że tego pierwszego nie może być bez dwóch pozostałych. W końcu rysunek w gazecie powinien pełnić jakąś konkretną funkcję, w innym przypadku ciężko znaleźć powód, żeby w ogóle się w niej znajdywał. Jeśli chodzi o wartości czysto humorystyczne – ciężko uzyskać je na fotografii. W tym przypadku z pomocą przychodzi właśnie rysunek prasowy – idealny do ukazania satyry, czy nawet ironii. To dobry sposób, abym mógł przekazać to, co od dłuższego czasu kształtowało się w mojej głowie. Stawiam przede wszystkim na jakość prezentowanych prac i mam nadzieję, że każdy z moich rysunków prasowych daje do myślenia i wprowadza uśmiech lub wręcz śmiech.

Skontaktuj się ze mną. Zamów karykaturę

+48 519 112 636 biuro@pracowniakarykatury.pl Napisz do mnie

Co trzeba umieć, by stworzyć dobry rysunek prasowy?

Choć to trochę zadziwiające – dobra kreska nie wystarczy. Potrzebne jest również ciekawe, charakterystyczne spojrzenie na świat, dzięki któremu w jednym rysunku można będzie podsumować nawet najbardziej zawiłą sytuację. To chyba stanowi największe wyzwanie, pokazanie całej serii zdarzeń na jednej kartce, stworzenie mocnej puenty, która rozjaśni sprawę w zaledwie ułamku sekundy. Także oprócz typowych umiejętności rysowniczych, przyda się jeszcze zdolność wyciągania odpowiednich wniosków, być może też tworzenia historii. To wszystko okazuje się bardzo pomocne w przypadku rysunku prasowego.

Rysunek prasowy bardzo często idzie w parze z tworzeniem karykatur, dlatego właśnie także ta usługa znalazła się w mojej ofercie. Moje umiejętności spojrzenia na sytuację, aferę, osobę czy wydarzenie z perspektywy rysownika sprawiają, że spod mojej ręki często wychodzą zadowalające rysunki prasowe.

rysunek prasowy
rysunek prasowy cena

Wyślij wiadomość