I Miejsce – Polityka w karykaturze!

Posłanka pawłowicz zjada śniadanie!

Zwyciężyłem w konkursie na najlepszą karykaturę polityczną “Polityka w Karykaturze – prawdziwa cnota krytyk się nie boi”! Konkurs zorganizowany został przez fundację Europejski Festiwal Satyry, a w Jury zasiadali m.in znakomici rysownicy: Henryk Sawka, Dariusz Pietrzak i Dariusz Łabędzki.

Oprócz przepięknej statuetki “Złote Koziołki” odebranej z rąk równie przepięknej pani marszałek sejmu Wandy Nowickiej otrzymałem również niespotykaną okazję, by zaprezentować swoją pracę w kuluarach sejmowych.

Jest to pierwszy przypadek w historii polskiego parlamentaryzmu, gdy karykatura polityczna wystawiana jest w samym epicentrum wszelkiego absurdu, niewyczerpanego źródełka inspiracji dla wszystkich rysowników satyrycznych – budynku Sejmu. Niskie ukłony dla p. Marszałek Nowickiej i p. Marszałka Sikorskiego za tak odważny, świadczący o zdrowym dystansie do siebie i swojego środowiska, krok!

Nie byłoby to możliwe gdyby nie kolosalna praca Darka Łabędzkiego i Darka Pietrzaka – inicjatorów całego przedsięwzięcia, oraz gdyby nie patronat Muzeum Karykatury pod przewodnictwem p. Elźbiety Laskowskiej.

Była też nagroda pieniężna ;] Czy ktoś ze sportretowanych przeze mnie panów posłów lub pań posłanek miał okazję skonfrontować się ze swoją karykaturą twarzą w twarz? Tego pewnie nigdy się nie dowiem!

Wszystkie prace konkursowe ukazały się już w albumie konkursowym, który można nabyć m.in. w Muzeum Karykatury w Warszawie. Zapraszam też do obejrzenia wywiadu, którego udzieliłem stacji Polsat w trakcie wernisażu!

Na karykaturze: Wojciech Olejniczak ogląda mecz w trakcie obrad (sam je prowadził:)), Krystyna Pawłowicz zjada śniadanie, Jarosław Kaczyński przytula głowę do poduszki, Sławomir Nowak próbuje wypełnić oświadczenie majątkowe, Adam Hofman chwali się swoim przyrodzeniem.

Na zdjęciu: Wernisaż w Sejmie RP w towarzystwie p. marszałek Nowickiej, p. dyrektor Muzeum Karykatury Elżbiety Laskowskiej oraz znanych rysowników Dariusza Łabędzkiego i Henryka Sawki. W tle p. posłanka Pawłowicz zajada burgera.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *